Škola v přírodě

Začátek května je optimální doba na pořádání školy v přírodě. Počasí je v tuto dobu už ustálenější a s dětmi je možno vyrážet na dlouhé procházky. Na každý takto strávený týden je nutná pečlivá příprava. Učivo zkrátit na tři hodiny denně a nejvíce času naplánovat venku se společnými aktivitami. 

Se zvířaty

Pro letošek děti poznají indiánský horoskop . Každé, podle data narození, v něm má svoje zvíře, které ho ovlivňuje po celý život. A tak už při první vycházce se děti vžívají do svých rolí. Všechny se snaží o tom svém znamení se co nejvíce dozvědět. Vzájemně si předávají znalosti. Nejvíce se jich narodilo na přelomu března a dubna, takže Sokol je tu hned třikrát. Dva jsou Datlové, Medvědi a Bobři. Jelen, Havran Losos, Husa, Had a Vlk jsou samotní. A paní učitelka Vydra jim to všechno vymyslela.