Koupel i masáž

O výhodách vodoléčby byli již odedávna lidé přesvědčeni zcela přirozeně, protože jejich zkušenosti vycházely z dlouhých tisíciletí, ba milionů let vývoje lidského rodu. Že je voda příjemná a zdravá ví přirozeně i mnohá zvířata, jinak by neholdovala tak vášnivě vodním, či bahenním koupelím mnohá zvířata. Od přírodních možností, přes antické a středověké lázně až k novodobým lázním a aquaparkům uběhla sice dlouhá cesta, ale teprve moderní doba umožnila, aby si mohli pohodlně užívat všech výhod, které vodní lázně poskytují. V současných vířivých vanách se člověk nenechává jenom hýčkat teplou vodou, ale i příjemně masírovat.

Jak to funguje

Podstatou dnešních domácích lázní je pevný bazének nejrůznějšího rozměru s anatomicky tvarovanými pohodlnými sedátky. Stěny jsou navíc osazeny vodními tryskami a zařízením, vytvářejícím bublinky, takže je multifunkční.